Posted on

Ekino czarna pantera

Czy film można obejrzeć w serwisie ekino ?

*Tak film obejrzysz w serwisie ekino

Książę T’Challa przywdziewa kostium Czarnej Pantery po tym, jak jego ojciec – król Wakandy – zostaje podstępnie zamordowany.

reżyseria Ryan Coogler

scenariusz Joe Robert Cole Ryan Coogler

gatunek Akcja / Sci-Fi

produkcjaAustralia / RPA / USA / Korea Południowa

premiera 29 stycznia 2018 (świat)

Początkowo film miała nakręcić Ava DuVernay, jednak ostatecznie porzuciła projekt ze względu na zbyt duże różnice artystyczne między nią a studiem. Rozważano również by powierzyć reżyserię Johnowi Singletonowi.
Adewale Akinnuoye-AgbajeAnthony Mackie oraz Djimon Hounsou byli rozważani jako kandydaci do zagrania tytułowej postaci, jednak ostatecznie każdy z nich otrzymał angaż w innej produkcji w filmowym uniwersum Marvela. Do roli Czarnej Pantery brany był pod uwagę również John Boyega.Raw Leiba był rozważany do roli Erika Killmongera.

BŁĘDY W FILMIE (9) Który obejrzysz na ekino

Kiedy Everett K. Ross wchodzi do pokoju przesłuchań, ma na lewym ramieniu założony podsłuch. Jednak w momencie, gdy wychodzi z pomieszczenia, urządzenie na chwilę znika, ale po chwili pojawia się ponownie.

Kiedy Shuri daje T’challi nowe buty, zwane sneakersami, wspomina, że pochłaniają one dźwięk i pozwalają na bezszelestne poruszanie się, co też chwilę później mu demonstruje. Jednak w jednej z kolejnych scen filmu, kiedy T’challa biegnie po rampie w tych butach, wyraźnie słychać odgłosy kroków.

M’Baku mówi, że członkowie jego plemienia to wegetarianie, a chwilę później dodaje, iż kostium Czarnej Pantery odkrył jeden z rybaków tej grupy.

Kiedy Killmonger i T’Chala kłócą się w trakcie walki, można dostrzec, że ich tłumiki inercyjne w kostiumach działają, chociaż obaj jeszcze nie mają uruchomionych masek. Takie „włączenie” uaktywnia vibranium, odpowiadające za tłumienie dźwięku w strojach.

Podczas sceny pokazującej uderzenie meteorytu w Ziemię, która miała się rozgrywać miliony lat przed główną fabułą filmu, można dostrzec współczesny układ kontynentów na planecie. Jednak w rzeczywistości miliony lat temu ziemskie kontynenty na skutek ich wędrówki wyglądały zupełnie inaczej i znajdowały się w innym miejscu.

Kiedy Erik ratuje Klaue, można dostrzec, że pomiędzy ujęciami raz jest twarz Klaue mniej zakrwawiona, a innym razem bardziej.

Podczas sceny pojedynku T’Challi można dostrzec, że pomiędzy ujęciami zmienia się wysokość słońca na niebie.

Podczas sceny przemowy T’Challi w siedzibie ONZ, można dostrzec flagę Walii. Walia nie jest członkiem ONZ, nie jest też państwem, a częścią Wielkiej Brytanii, więc nie powinno być w takim miejscu jej flagi.

Podczas jednej ze scen, Killmonger mówi, że ukończył Akademię Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w Annapolis mając 19 lat. Jest to niemożliwe, gdyż okres nauki dla wszystkich studentów trwa tam 4 lata, a przyjmowanie kandydatów poniżej 17 roku życia jest zabronione.

Ekino tv pl